CHŁOPCY U-8 TRZECIĄ SIŁĄ WOJEWÓDZTWA !!!

Piłkarze z rocznika 2008 reprezentujący Akademię Piłkarską Unia Oświęcim wywalczyli 3 miejsce w wojewódzkim finale XVI ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion" U-8 o Puchar Tymbarku. Pierwszą fazę grupową oświęcimianie przeszli jak burza, wygrywając dwa mecze 4-3 z SP Grybów oraz 5-2 z AP Fablok Chrzanów zajmując 1 miejsce. Kolejną fazą rywalizacji była pucharowa drabinka. W pierwszym ćwierćfinałowym starciu nasz zespół pokonał drużynę UKS Olimpijczyk Tymbark 3-0. Później przyszedł czas na półfinał, w którym niestety musieliśmy uznać wyższość naszych rywali ulegając 1-2 z PSP Łapanów. W walce o brązowy medal nasi młodzi piłkarze po raz kolejny musieli rozegrać mecz ze swoim grupowym rywalem AP Fablok Chrzanów, nie dając im najmniejszych szans wygrywając aż 5-0. . Zespół ostatecznie zakończył rywalizację na trzecim miejscu co jest wielkim sukcesem naszych młodych piłkarzy, którym gratulujemy !!! Dodatkowo zawodnik naszego zespołu Filip Ćwielong został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Wojewódzki finał XVI ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku U-8 w Krakowie . .

Skład UKS Unia Oświęcim: Hryncyszyn Kacper, Maciaszek Maciej, Puchajda Nathanel, Krajzel Kamil, Dziędziel Alan, Gałgan Dawid, Ćwielong Filip, Lieber Wojciech, Pasternak Tomasz, Wąsik Olivier, Klimas Ryszard, Kubicz Robert